ELEKTROAKUPUNKTURA

Člověk je zdravý tehdy, když se energie v jeho těle nikde nezdržuje a v určeném časovém období projde danou drahou – tzv. energetickým oběhem. Stojí – li oběhu energie v cestě překážka, hromadí se energie na jednom místě neúměrně a někde je jí naopak nedostatek. V pojetí tradiční čínské medicíny se jedná o poruchu rovnováhy v energetickém celku člověka.

Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze ve volném toku energie. Využívá poznatků, že existují určité vzájemné vztahy mezi povrchem těla, který je protkán drahami, a vnitřními orgány. Vhodným podrážděním určitých míst na povrchu těla lze příznivě ovlivnit dysharmonii vniřních orgánů, a tím zmírnit dané potíže.

Některé akupunkturní body slouží také k diagnostice, neboť jejich bolestivost může určit dysharmonii v orgánu ještě dříve než se projeví nemoc. Dokonce existují i vzájemné vztahy mezi jednotlivými tělesnými orgány. Podporou jednoho orgánu můžeme ovlivnit funkci jiného. Aby byly orgány plně funkční, potřebují výživu. Kromě krve ji zajišťuje také životní energie – čchi. Při aplikaci akupunktury dochází k navázání kontaktu s touto čchi, což se projevuje rozličnými pocity, jako například brnění, tlak, teplo, chlad, rozpínání apod.

Elektroakupunktura je moderní léčebná neinvazivní metoda, která se obejde zcela bez akupunkturních jehel. Akupunkturní body jsou tak stimulovány jemnou elektrickou pulzací. Lze ji využít v rozpoznaných funkčních poruchách somatických, psychosomatických a vegetativně – viscerálních neurózách, při bolestech kloubů, svalů, šlach nebo i po úraze. Vhodná je též při migrénách.

Frekvence eletrického proudu do 50 hz mají pro organismus především stimulační účinky, tonizují svaly a pomáhají stimulovat činnost nervů. Pokud se aplikují proudy s frekvencí vyšší než 50 Hz, účinek je právě opačný. Zklidňuje, zmírňuje bolesti postiženého svalstva a odstraňuje svalové kontraktury.

Ceník

Terapie 45 minut: 500,- Kč
Terapie 1 hod.: 700,- Kč